Mała kuchnia w bloku inspiracje
Wnętrza

Mała kuchnia w bloku z wyspą i bez. Aranżacje, inspiracje i zdjęcia.

Wiesz co, drogi Czytelniku.. myślałam, że zaprojektowanie wymarzonego mieszkania to prosta sprawa. Robię to co mi się podoba. Jednak zauważyłam, że za dużo mam pomysłów, za dużo bym chciała a nie zawsze jest możliwość wykonania takiego projektu. Tak jak wspomniałam już o małej łazience w bloku, teraz przyszedł czas na kuchnię. Znajdziecie tu kilka inspiracji, modnych i ciekawych rozwiązań oraz coś co jest dla mnie piękne.

Mała kuchnia w bloku z wyspą

Mała przestrzeń na kuchnię to bardzo duży problem jeżeli chodzi o bloki mieszkalne. Czasem zastanawiam się, kto projektuje te mieszkania, gdyż są tak nie ustawne, a do tego jest wiele mankamentów, które przeszkadzają w codziennym życiu. Myślę jednak, że da się pogodzić wszystko i mała kuchnia również może pięknie wyglądać. W mieszkaniach od dewelopera najczęściej budowane są otwarte kuchnie na salon. W takich projektach możecie wybrać kuchnię z wyspą lub całkiem otwartą na mieszkanie. Najbardziej modne i najczęściej wybierane są białe, jasne kuchnie, które optycznie powiększają przestrzeń. Warto również zwrócić uwagę na ilość blatu do pracy, dzięki wyspie jest go trochę więcej.

Można znaleźć ostatnio propozycje zabudowanej kuchni w wysokie szafki. Jest to wtedy ściana szafek, a miejsce pracy daje nam sam blat na wyspie kuchennej.

Wąska kuchnia – inspiracje

W takich kuchniach najważniejsze jest dobry układ zabudowy. Najlepiej przemyśleć, gdzie ustawić wysokie szafki, lodówkę, aby nie zasłaniała nam światła. W takich małych pomieszczeniach używaj jasnych kolorów, oczywiście optycznie powiększy pomieszczenie. Dodatkowo będzie się wydawać przejrzyście oraz czysto. W takich kuchniach około 3m2 czy 4m2, warto wybrać szafki, które sięgają do samego sufitu a nie są głębokie. w taki sposób Twoja kuchnia nie będzie przytłaczać, a dodatkowo będzie miejsce do przechowywania różnych przyborów.

Aranżacje modnych kuchni – kolorowe meble kuchenne

Ciągle wspominam o jasnych, klasycznych kuchniach. A co w takim razie z kolorowymi meblami? Nie każdy jest zainteresowany białymi meblami – ja nie! Oczywiście można wymyślić również kolorowe fronty, ciekawe płytki oraz genialny blat kuchenny. warto jednak zwrócić uwagę na to, czy nie będzie nam zabierać światła taka kuchnia i czy nie będzie wyglądać topornie. Polecam przejść się po kilku sklepach meblowych, zobaczyć ich propozycję odnośnie kuchni, a nawet popytać sprzedawców jak oni by to widzieli. Korzystajcie z pomocy projektantów, oni zaproponują ciekawe rozwiązanie.

Mała kuchnia w bloku nie musi być przekleństwem, ani problemem! Myślałam o tym ostatnio i zauważyłam, że coraz mniej czasu spędzamy w kuchni. Nie potrzebujemy aż tak dużo przestrzeni, ważne aby kuchnia była funkcjonalna, praktyczna i ładna.

2 komentarze

 • Marika95

  Świetne propozycje i zdjęcia, już nie mogę się doczekać jak zacznę remontować swoje mieszkanko 🙂
  Mam pytanie, Tobie jakie kuchnie najbardziej się podobają: nowoczesne czy klasyczne?

  • Patrycja

   Ja też nie mogę się doczekać!
   Oj.. jest to trudne pytanie. Co chwilę mam inny pomysł na swoją kuchnię. Meble raczej będą w stylu klasycznym z dodatkami vintage, ale o tym w kolejnym artykule, do którego już zapraszam.

   Pozdrawiam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *