Mała łazienka w bloku inspiracje
Wnętrza

Mała łazienka z wanną lub prysznicem. Pomysły, inspiracje, projekty łazienek w bloku.

Łazienka – jedno z najtrudniejszych pomieszczeń w mieszkaniu, szczególnie w bloku, które musimy urządzić. Najczęściej jest to mała przestrzeń, którą nie do końca wiemy jak zagospodarować. Nie mamy takich dużych możliwości ze względu na przypięcia wody czy odpływów. Jeżeli znalazłeś mieszkanie od Dewelopera, możesz jeszcze pokombinować ze zmianami podłączeń. Jeżeli chodzi o moje mieszkanie, to nie zastanawiałam się nad łazienką. Urządzałam w myślach kuchnię, salon, sypialnię a ta mała przestrzeń została pominięta. Niestety za późno chciałam coś zmienić, a było to już niemożliwe. Poniżej przedstawię Wam kilka inspiracji łazienkowych, projektów, którymi możesz się kierować tworząc własne wnętrza. A na dole jest mały akapit o moich pomysłach na małą łazienkę, pokażę Ci kilka własnych inspiracji i pomysłów. Także drogi Czytelniku, zapraszam do lektury..

Mała łazienka z prysznicem. Galeria zdjęć i inspiracji.

Większość osób decyduje się na prysznic. Jest on oczywiście wygodny i nie zajmuje wiele miejsca. Szczególnie warto zwrócić na to uwagę, kiedy potrzebujemy zmieścić w łazience jeszcze jakąś szafkę, regał a przede wszystkim pralkę. Wiem, że to oczywiste z tą pralką.. ja jednak mam z nią problem, ale o tym później.
Wracając – łazienka z prysznicem w ogóle nie musi być tradycyjna, ani nudna. Na rynku jest tak wiele propozycji pryszniców, że bez problemu znajdziemy coś dla siebie.

Źródło: Pinterest

Źródło: Pinterest

Ostatnio w modzie są prysznice bez brodzików, jednak są tego plusy i minusy. Warto pamiętać, że kiedy nasz brodzik jest równy z podłogą woda może zatrzymywać się w całej łazience. Dodatkowo w blokach należy bardzo dobrze zabezpieczyć powierzchnię pod prysznicem, aby w żadnym wypadku nie zaczęło przeciekać i zalewać sąsiada. Można też podnieść trochę podłogę, nie używać tradycyjnego brodzika, ale jednak przy takim podwyższeniu możemy mieć pewność, że nic nie stanie się z podłożem. Taki prysznic walk in to świetna propozycja do łazienek nowoczesnych. Najczęściej wykorzystuje się kolory białe z połączeniem drewna czy cegieł.

Źródło: Pinterest

Do takich pryszniców jak powyżej, należy zatrudnić bardzo dobrego fachowca, który zna się na rzeczy. Niestety nie wszyscy dobrze nam poradzą w kwestii takiego rozwiązania. Jeżeli jednak boicie się, że taka opcja może sprawić problemy, warto zastanowić się nad tradycyjnym prysznicem.

Źródło: Pinterest

Jak widzicie, ostatnio w modzie są białe, szare łazienki. Łączymy beton, drewno, białe kafle oraz cegłę w różnych kolorach. Można też wybrać coś bardziej wzorzystego, np. kafelki z koniczyną marokańską.

Łazienka z wanną. Mała łazienka z oknem w bloku.

Dla niektórych łazienka bez wanny to nie łazienka. Dlatego nawet mała przestrzeń często musi zmieścić nawet małą wannę. Dobrym pomysłem jest również połączenie wanny z prysznicem. Czyli stawiamy wannę z szybą prysznicową i zakładamy dużą deszczownicę. To rozwiązanie dla tych, którzy nie mogę się zdecydować lub pragną mieć wszystkie możliwe opcje.

Źródło: Pinterst
Źródło: Pinterest

Jeżeli już wspominam o trendach w łazienkowym stylu to warto wziąć pod uwagę wannę wolnostojącą. Taka opcja też jest możliwa w małych łazienkach w bloku. Dostępne są wanny na nóżkach lub stojące na podłodze. Wyglądają obłędnie. Dodatkowo możemy wybrać też kolor takiej wanny, nie tylko białą.

Źródło: Pinterest

A co kiedy mamy okno w łazience? Jakiś czas temu takie zjawisko występowało w kamienicach, za to w blokach to było raczej niemożliwe. Jednak można zauważyć, że w ostatnim czasie w nowych inwestycjach deweloperzy też korzystają z takich rozwiązań. Ten pomysł ma oczywiście dwie strony medalu. Nie tylko mówimy tu o podglądających, bo spokojnie możemy wykorzystać różne rolety czy zasłony. Jednak jeżeli jedna strona ma okno, to do wykorzystania mamy tylko dwie pozostałe. Kolejna ściana to drzwi wejściowe do łazienki. Łazienkę z oknem należy bardzo dobrze rozplanować, aby wszystko było na swoim miejscu i aby meble i armatura nie zagracała pomieszczenia. Plusem takiego rozwiązania jest to, że otwierając okno usuwamy wilgoć z łazienki, a padające światło optycznie powiększa nam pomieszczenie.

Źródło: Pinterest

Moja betonowa łazienka. Pomysł na łazienkę z betonową ścianą i kamienną podłogą.

Powyżej wspominałam już o swojej łazience. Miałam wiele pomysłów na to pomieszczenie, jednak za każdym razem kiedy przeglądałam inspiracje to zmieniała się moja koncepcja. Na tę chwilę już wybrałam swoje wymarzone wnętrze. Nie będzie ono tradycyjne, nie korzystam z białych kafelków ani cegły czy drewno podobnych płytek.

Moja łazienka w stanie surowym

To zdjęcie przedstawia łazienkę w stanie surowym, bez wylewki. W łazience przewiduję dużą zabudowę po lewej stronie, wannę wolnostojącą oraz klasyczny sedes.
Kolorystyka?
Zależy mi na gresowej, kamiennej, jasnej podłodze. Ściany będą wykończone zaprawą betonową odpowiednią do łazienki. Przy remoncie pokażę wszystkie wykorzystane produkty.

Płytki ceramiczne Raw Decor

Aby łazienka nie była monotonna, ciemna i nudna znalazłam przepiękne kafelki ceramiczne od marki RawDecor.pl. Cała ściana za wanną będzie w pięknym, musztardowym kolorze! Już nie mogę doczekać się remontu.

A jak prezentuje się Twoja łazienka? Jaki styl jest Twoim ulubionym?
Daj znać w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *