Wsparcie w rękodziele
Lifestyle

Praca w rękodziele i brak wsparcia najbliższych. Jak sobie poradzić z negatywnymi emocjami?

Właśnie minął rok mojej działalności gospodarczej, mojej „oficjalnej” pracy nad własną marką OddajPlecaka. Dlatego też, siedząc teraz w domu rodzinnym piszę te parę słów na temat wsparcia od najbliższych, rodziny, czy nawet od obcych ludzi. Nie każdy radzi sobie z krytyką, a niestety większość z osób, które chcą pracować na własny rachunek, otrzymuje zbyt dużo negatywnych słów. Jak zacząć pracę jako rękodzielnik, jak znaleźć pasję znajdziesz w moim darmowym e-booku. Wystarczy, że zapiszesz się do mojego Newslettera (na dole strony) a otrzymasz maila z wszystkimi informacjami.

Dla kogo jest praca w rękodziele? Jak zacząć pracę?

Te wszystkie informacje znajdziesz w moim ebooku, który otrzymasz po zapisaniu się do Newslettera, ale dlaczego o tym wspominam… Niestety nie każdy ma możliwość pracy w rękodziele. Składa się na to wiele czynników, nie tylko brak umiejętności ale przede wszystkim samodyscypliny i samozaparcia. Osoba, która chce tworzyć produkty „handmade” musi być osobą wytrwałą, która wie czego chce i nie podda się przy pierwszej czy drugiej porażce. Ta dziedzina biznesu jest bardzo trudną dziedziną. Na początku brakuje nam środków finansowych, mamy za dużo pomysłów na biznes (jestem pewna, że jesteś bardzo kreatywna), znajdujemy wiele inspiracji w internecie. Są to bardzo zgubne doświadczenia, które mącą w głowie. Dodatkowo jest jeszcze wiele innych górek, a przede wszystkim ta największa – brak sprzedaży i zysków z naszej ciężkiej pracy. Dlatego człowiek musi być silny i wytrwały w swoich działaniach. Nie poddawać się.

Rękodzieło i przeciwności losu! – jak radzić sobie bez wsparcia najbliższych?

Nie wiem jak u Ciebie, jednak u mnie przy pomyśle z wystartowaniem mojej firmy było baaardzo dużo „ale”, które wypowiadała moja rodzina. Ciągle słyszałam, słyszę nadal, że powinnam iść do „normalnej” pracy? A jaka jest ta normalna praca? Oczywiście za biurkiem, najlepiej w jakiejś korporacji dla człowieka, który nie będzie Cię znał, ale co miesiąc wypłaci trochę pieniędzy na Twoje konto. Ja wszystko rozumiem .. rodzina się martwi, szczególnie o pieniądze, bo jak ich zabraknie to ona będzie musiała Cię wspomóc. Jednak, droga Czytelniczko, po takich ludziach można zauważyć jedną, ważną rzecz – nigdy nie pracowali na własny rachunek.

Praca dla siebie jest ciężka, wymaga wielu poświęceń, czy to pracy po godzinach, czy wyboru pomiędzy super kolacją a dodatkowym kawałkiem materiału do Twojej firmy. Jednak własne zadowolenie po miłej recenzji klienta jest bezcenne.

Jak radzić sobie z negatywnymi opiniami na temat Twojej pracy w rękodziele?

Jeżeli masz świetny pomysł na biznes, warto go sprawdzić – czy coś już takiego jest na rynku, czy będą na to chętni, czy opłaca się tworzyć coś takiego. Więc zanim otworzysz własną działalność najlepiej zrobić research, tworzyć produkty a rozliczać się jako działalność nierejestrowana.

Jesteś pewna, że Twój pomysł jest genialny, dzielisz się nim ze znajomymi, a oni Cię wyśmiewają? Przychodzi taki moment w życiu, który zweryfikuje prawdziwe znajomości i przyjaźnie. Nie warto mieć przy sobie ludzi, od których słyszysz cięgle krytykę. Jednak trudno odizolować się od rodziny, od rodziców czy męża, bo jednak jest to trudne 🙂
W kwestii rodziny i najbliższych należy ograniczyć opowiadanie o swoich pomysłach. Jeżeli coś nam nie wyjdzie, to nikt nawet o tym nie będzie wiedział. Najlepiej pracować w ciszy, aby później móc chwalić się osiągnięciami. Jeżeli dzielisz budżet z mężem, to musisz z nim porozmawiać na temat rozwoju Twojej firmy. Jest to możliwe, że nie będzie zadowolony z Twojej nowej pracy, ale najlepiej ustalić jakieś punkty, które wspólnie podejmiecie. Nie wszystkie decyzje są łatwe, ale tak jak wspomniałam wyżej, musisz być silna i nie poddawać się. Przyjdzie taki moment, w którym Twoja rodzina zrozumie, że to co robisz jest Twoją pracą i źródłem utrzymania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *