Czy warto brac udział w warsztatach i networkingach
Rękodzieło

Warsztaty dla kobiet. Czy warto brać udział w Networkingach i warsztatach?

Dziś wspomnę trochę o warsztatach, szczególnie dla kobiet, gdyż dotyczy to szczególnie mnie (tak w tajemnicy, jestem kobietą), a dodatkowo, uważam, że mężczyźni mniej działają w branży rękodzielniczej. Czy warto chodzić na takie spotkania, czego dowiadujemy się na miejscu i czy otrzymamy coś za darmo, a może należy za to zapłacić? To wszystko opiszę w tym artykule, wszystkie plusy i minusy takich wydarzeń. Także Drogi Czytelniku zachęcam do lektury!

Czym jest Networking? Zasady działania.

Zacznijmy od tego, czym jest Networking? Jeżeli buszujesz po Facebooku i różnych grupach tematycznych, często pojawia się ten termin. Jeżeli jeszcze nie spotkałeś się z takim słowem, to również śpieszę wyjaśnić. Networking to rodzaj nawiązywania, budowania relacji z klientami lub innymi przedsiębiorcami. Networking może odbywać się fizycznie, czyli pewna grupa ludzi spotyka się w określonym miejscu, ewentualnie w formie mobilnej, czyli tak jak wspomniałam, między innymi na Facebooku. Zacznę od tego drugiego rodzaju. Jeżeli działasz w jakimś biznesie, ewentualnie zaczynasz, zapewne dodajesz się do różnych grup na Facebooku. Na tych grupach administratorzy tworzą różne posty związane właśnie z Networkingiem. Właśnie pod takim postem, w komentarzu przedstawiasz się, pokazujesz czym się zajmujesz i dodatkowo możesz umieścić link do swojego fanpaga lub bezpośrednio do swojej strony czy sklepu. Tak samo wykonują to inne osoby. Dzięki temu zarówno Ty możesz się zareklamować a dodatkowo możesz uzyskać interesujące kontakty, tak samo inni poznają się z Twoją ofertą jak i reklamują swoją.

Networking to nie tylko sucha wymiana kontaktów, czy wizytówek, a nawet samych linków. Dzięki niemu tworzymy sieć „przyjaciół” w biznesie. Nie oznacza to od razu, że z każdym musimy utrzymywać kontakt, jednak często zdarza się, że podświadomie w czasie kryzysu przypominamy sobie: „o kiedyś widziałam post takiej Marysi, która by mi pomogła..”. Spotkania networkingowe najczęściej organizowane są w małych grupach, aby każdy mógł się poznać i porozmawiać. Na takich spotkaniach można zasięgnąć porad na różne tematy a nawet rozwiązać swoje problemy w biznesie, dzięki doświadczeniu innych osób.

Warsztaty dla kobiet. Weź udział w warsztatach psychologicznych, rozwoju osobistego lub kobiecości.

I tak oto docieramy do tematu warsztatów. Czym są warsztaty to chyba wszyscy wiedzą? A jak działają?
Można wybrać oczywiście różne tematy takich szkoleń czy właśnie warsztatów. Są dostępne warsztaty manualne, na których nauczysz się rzeźbić, szydełkować czy szyć oraz wiele innych. Są też takie warsztaty psychologiczne, które mają na celu wzbogacić Twoją osobowość. Na rynku jest tak wiele różnorodnych spotkań, że każdy może wybrać coś dla siebie. Jeżeli potrzebujesz wsparcia psychicznego, podbudować swoją samoocenę to warsztaty właśnie do tego służą. Taka dodatkowa motywacja przyda się we własnej działalności, a szczególnie jeżeli chodzi o rękodzieło.

Warsztaty psychologiczne dla kobiet w Poznaniu

Ze względu na to, że na codzień mieszkam w Poznaniu to sprawdzam ofertę poznańskich warsztatów dla kobiet. Ciekawe są cykliczne wydarzenia np: Warsztaty: „Moje Kobiece Ja” . Na tych spotkaniach dowiesz się jaką osobą jesteś, jak reagujesz na swoje porażki i jak ułatwić sobie rozwiązywanie problemów. Jest to bardzo dobra dawka motywacji, szczególnie, że spotyka się mała grupa, która może zainspirować do działania i wesprzeć się wzajemnie.

Za to dla osób, które mają niską samoocenę, nie wierzą w swoje możliwości czy wręcz przytłacza ich niemoc są inne warsztaty, a nawet cykliczne wydarzenia. Warto wziąć udział w Warsztatach „Miłość do siebie”, gdyż pozwalają one spojrzeć na siebie inaczej, podjąć działania, aby czuć się lepiej ze samym sobą. Jak wiadomo wysoka pewność siebie jest bardzo pożądaną cechą w biznesie. Pomaga to sprzedawać nam więcej i nie zgadzać się na mniejsze ceny, za większą ilość pracy, dlatego tylko, że ktoś prosi.

Czy warto brać udział w szkoleniach, warsztatach i networkingach?

Oczywiście są plusy i minusy wszystkiego. Tu zawrę kilka, według mnie najważniejszych punktów. Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie to serdecznie zapraszam do komentowania!

Plusy:

 • Poznajemy różnych ludzi, z którymi można nawiązać ciekawe przyjaźnie lub kooperacje,
 • Uczymy się, a w biznesie każdy dodatkowy sposób do nauki jest dobry!
 • Słuchamy innych, dlatego możemy skorzystać z ich doświadczenia,
 • Reklamujemy siebie, swój biznes i to co robimy w życiu,
 • Poprawiamy swoje predyspozycje psychiczne (szczególnie warsztaty),
 • Budujemy swoją osobowość,
 • Uczymy się i przełamujemy w wypowiedziach przed publicznością,
 • Uczymy się słuchać innych i wyciągać wnioski,
 • Robimy research naszej potencjalnej konkurencji (brzmi to może strasznie, ale w taki sposób sprawdzamy na czym ludzie zarabiają)
 • Tworzymy sobie bazę potencjalnych klientów.

Minusy:

 • Często warsztaty są kosztowe i musimy widać większą lub mniejszą sumę w ciemno (nie wiadomo czy akurat te się spodobają),
 • Czasem należy opowiedzieć coś przed publicznością, otworzyć się,
 • Spotkania mogą się nam nie spodobać,
 • Mogą pojawić się informacje, o których już wszystko wiemy (jednak warto pamiętać o nowych znajomościach),
 • Niektóre Networkingi wymagają chwalenia biznesów obcych ludzi, na co nie zawsze mamy ochotę,
 • Jeżeli chodzi o Networking w internecie, to często komentarz ginie pośród wielu innych i robi się zwyczajny spam.

Jak widać są plusy i minusy takich spotkań, ale według mnie warto spróbować, zobaczyć na własnej skórze jak to działa. Jak pokazują statystyki, w takich wydarzeniach najczęściej udział biorą kobiety, to one pragną poczuć więź z innymi, połączyć się w bólu lub radości!
Serdecznie polecam warsztaty jak i inne spotkania.

Jeżeli polecasz jakieś ciekawe spotkanie, networking czy warsztaty to daj znać! Tymczasem Drogi Czytelniku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *